Letnia pogoda sprzyja suszeniu prania na świeżym powietrzu. Czy warto? Oczywiście! Przede wszystkim to najlepszy i najbardziej ekologiczny sposób na ekspresowe wysuszenie odzieży bez powstawania zbędnych zagnieceń. Dodatkowo pranie zyskuje piękny, świeży zapach. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednia suszarka. Wybierz tę idealną!

Suszenie prania a lokalne zwyczaje

Suszenie prania na zewnątrz jest praktykowane we wszystkich krajach świata. Sznurki ze schnącą odzieżą możesz spotkać dosłownie wszędzie! W niektórych miejscach nie jest to jednak mile widziane...

W Wenecji i Neapolu sukienki, spodnie czy bielizna wisząca pomiędzy zabytkowymi budynkami są wręcz czymś naturalnym. Inaczej jest w USA. Istnieje wiele stanów, w których suszenie prania na świeżym powietrzu jest zabronione prawem. Wśród wielu Amerykanów panuje przekonanie, że beztrosko dyndający sznurek z ubraniami oznacza biedę i prezentuje się nieelegancko. Mieszkańcy USA korzystają, więc w większości z suszarek elektronicznych. W Polsce zdania na temat suszenia prania na zewnątrz są podzielone - ma ono zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników.

Suszenie na balkonie

Balkon czy taras to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu latem i wiosną. To także praktyczna przestrzeń, którą możemy wykorzystać do suszenia prania. Sposobów na jej zagospodarowanie jest mnóstwo.

Jednym z nich jest rozciągnięcie sznurków pomiędzy krańcami balustrad czy ich zawieszenie pod sufitem. Rozwiązanie to nie jest jednak ani praktyczne ani estetyczne. Tak wywieszone pranie jest doskonale widoczne przez sąsiadów, co oznacza, że każdy może zobaczyć, w jakich ubraniach czy bieliźnie czujemy się najlepiej. Co zatem zrobić? Najlepiej zakupić suszarkę balkonową. Wybierz model, który nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym zapewnia dużą powierzchnię suszenia. Po jaką najlepiej sięgnąć? Suszarka Pegasus 200 Varioline marki Leifheit  to doskonałe rozwiązanie! Niezależnie od tego, czy suszysz dżinsy, ręczniki czy koszulki - na suszarce Varioline można oddzielnie przesuwać pręty do suszenia. Dzięki temu nie tylko łatwiej się na niej rozwiesza pranie, ale też szybciej schnie, gdyż większa odległość pomiędzy ubraniami zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Odległości między prętami możesz dokładnie dopasować do rodzaju ubrań. Większa odległość przyda się przy jeansach i swetrach, mniejsza natomiast sprawdzi się w przypadku bielizny. Suszarka Varioline jest dostępna w dwóch różnych szerokościach: w rozmiarze M na 1,5 zawartości pralki i w rozmiarze L na 2 zawartości pralki. Zestaw zawiera dwa uchwyty na drobną garderobę do szybkiego wpinania skarpetek i bielizny.

Sposoby na suszenie prania

Suszenie w ogrodzie

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym i masz do swojej dyspozycji ogród suszenie prania nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Wystarczy zakupić funkcjonalną i praktyczną suszarkę. Czym powinnaś kierować się przy jej wyborze? Oczywiście odpornością na warunki atmosferyczne oraz rozmiarem i rozpiętością. Zwróć także uwagę na to czy suszarka jest zautomatyzowana, tak abyś mogła wieszać pranie w komfortowych warunkach, bez konieczności wyczerpującej pracy z rękami uniesionymi w górze.

Suszarka Linomatic 500 deluxe marki Leifheit jest przeznaczona do suszenia prania w ogrodzie.  Możesz rozłożyć ją i złożyć prawie bez wysiłku, ponieważ została wyposażona w usprawniony system Easy Lift i Easy Close Comfort. Przycisk umieszczony na ramieniu suszarki, na wysokości oczu pozwala na jej łatwe odblokowanie. Dzięki temu można ją złożyć jednym palcem i bez schylania się. Złożenie suszarki Linomatic powoduje automatyczne wciągniecie linek, które automatycznie się napinają, gdy ponownie rozłożysz suszarkę. Dzięki temu masz zawsze pewność, że Twoje pranie będzie zawsze suche i z pewnością czyste. Brudne linki tradycyjnych suszarek, które pozostawiają nieładne paski na praniu należą już do przeszłości. Dzięki specjalnemu mechanizmowi wciągającemu linki są schowane w ramieniu suszarki, które chroni je przed zabrudzeniem. Na każdym ramieniu znajdują się dwa wieszaki na ubrania do suszenia maksymalnie ośmiu bluzek i koszul, które dzięki temu nie będą miały zagnieceń. Na tych wytrzymałych linkach o długości 50 metrów zmieści się nawet sześć zawartości pralki. Maksymalna długości linek to 2,03 metra, co umożliwia swobodne rozwieszenie nawet dużych rzeczy, takich jak prześcieradła i obrusy.

Suszyć w dobrym stylu

Plusów z suszenia na świeżym powietrzu jest mnóstwo. Jedną z podstawowych korzyści jest to, że pranie pięknie pachnie, ubrania mniej się niszczą i nie elektryzują. Kolejna to brak potrzeby dodawania środków chemicznych, które zmiękczają tkaniny, a także wybielacza. Wszystko to zrobi za nas słońce, a dodatkowo jeszcze zabije niektóre drobnoustroje.

Susząc pranie na zewnątrz pamiętaj jednak o niepisanych zasadach prawidłowego suszenia. Sposób, w jaki to robisz nie powinien przeszkadzać sąsiadom ani też ich krępować. Najlepiej, jeśli zaczniemy od rozwieszania prześcieradeł, ubrań takich jak bluzki, koszule czy ręczniki, a dopiero w drugim rzędzie będziemy wieszać bieliznę. Najlepiej, jeśli ubrania nie będą zbyt widoczne. Róbmy to dyskretnie i z klasą.

leifheitsklep.pl

Warto przeczytać