Idealny samochód dla kobiety – czyli jaki?

Obecnie samochody prowadzi praktycznie tyle samo kobiet, co mężczyzn. Producenci samochodów coraz bardziej doceniają potencjał pań do kierowania i dlatego biorą pod uwagę ich preferencje podczas produkowania najnowszych modeli. Jakie cechy musi posiadać auto, które zechce poprowadzić właśnie kobieta ? 

Bezpieczeństwo 

Samochód musi być po pierwsze bezpieczny - zastosowanie dobrze rozbudowanego systemu poduszek powietrznych na pewno przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Kolejna istotna kwestia to właściwe hamowanie - system ABS i EBS to równie ważne wyposażenie - wspomagają w hamowaniu kierującego, gdy dojdzie do wpadnięcia w poślizg, albo gwałtownego hamowania. Ich rola w prowadzeniu pojazdu, zwłaszcza po polskich drogach jest nieoceniona.

Pojemność

Z reguły kobiety cenią sobie praktyczność pojazdu. Chcą aby bagażnik ich samochodu pomieścił nawet duże ilości walizek, które zostały przez nie spakowane na kilkudniowy wyjazd z całą rodziną, czy weekendowy wyjazd z narzeczonym. Podczas robienia zakupów, duży bagażnik także będzie plusem. Równie istotne są schowki, których samochód dla kobiety powinien mieć jak najwięcej. Półka po stronie pasażera musi pomieścić kilka niezbędnych drobiazgów. Oczywiście nie można zapomnieć o podstawce na gorącą kawę i osobnej kieszeni na okulary przeciwsłoneczne - oto najbardziej podstawowe wyposażenie kobiecego pojazdu.

Wsparcie

Kobiety lubią mieć poczucie bezpieczeństwa, szczególnie podczas niekomfortowych sytuacji, a takie mają często miejsce na drogach. W nowszych samochodach podczas stłuczki, w czasie której dochodzi do wystrzelenia poduszek powietrznych - system wsparcia, który jest z nimi połączony, w sposób automatyczny nawiąże kontakt z centrum ratownictwa. Jeżeli konsultant nie będzie mógł porozmawiać z kierowcą, wnioskując, że nie jest on przytomny, natychmiast wyśle służby ratownicze na miejsce zdarzenia. Samochód może być również wyposażony w specjalny przycisk alarmowy, który można nacisnąć podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze - co najważniejsze, lokalizacja pojazdu wykrywana jest w sposób automatyczny, bez żadnego udziału znajdującego się w nim kierowcy i pasażerów.

Dziecko

Idealny samochód dla kobiety, powinien być również przyjazny dla jej dziecka. Możliwość wyłączenia poduszki powietrznej to funkcja podstawowa, a system Isofix, który wykorzystywany jest do montażu fotelika samochodowego, to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu dla kobiety.

Parkowanie

Panie z pewnością pokochają samochód, który został wyposażony w czujniki pozwalające im bezpiecznie zaparkować, nawet gdy nie ma zbyt wiele miejsca. Ponadto pojazd wyposażony w kamerę, która monitoruje wszystko co dzieje się wokół pojazdu, będzie dodatkowym atutem. W nowoczesnych pojazdach montuje się asystenta parkowania, który samodzielnie wskazuje kierowcy wolne miejsce, a później całkowicie samodzielnie parkuje na nim pojazd. Podobnie wygląda wyjeżdżanie z miejsca, bowiem trzeba tylko naciskać hamulec, albo gaz, a resztę zrobi za nas asystent.
 

Warto przeczytać