https://pozahoryzontem.pl

Najlepszą decyzją będzie zrobienie kursu z OWD u nas, w Polsce!

 

Tutejsze środowisko jest dość wymagające, ale przez to pomocne w szkoleniu wielu umiejętności. Dodatkowym atutem jest możliwość nurkowania z ludźmi tej samej narodowości i nauka wszystkich podstaw we własnym języku, czyli z większym zrozumieniem. Ponadto polskie szkoły nurkowania zapewniają doskonałe kursy i kompleksowe przygotowanie do podwodnych wyzwań.

Zwykle wybierając szkołę nurkową staramy się odnaleźć jak najbliższą lokalizację. Zwracamy również uwagę na opinię osób, które zrobiły już kurs w danym miejscu. Warto pamiętać, że gdy postanowimy przeszkolić się w jakimś turystycznym kurorcie na zagranicznym wyjeździe, raczej nie zdążymy ukończyć szkolenia, a przy tym przepłacimy – takie kurorty usiłują zarobić na klientach jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Plusy kursu z OWD w Polsce+ warunki – polska pogoda i tutejsze, zimne akweny stwarzają bardzo wymagające warunki do nauki. Wyrobienie formy i opanowanie nurkowania zajmuje więcej czasu, ale zyskane przy tym umiejętności wynagradzają wszystko z nawiązką. Uczniowie mogą lepiej opanować potrzebne ruchy i techniki, a później nie muszą się bać nurkowania w trudniejszych miejscach. W drugą stronę nie działa to tak dobrze – ucząc się nurkowania na wodach ciepłych możemy mieć problemy z późniejszym przystosowaniem się do polskich warunków.+ doświadczenie – tak jak wspominaliśmy, nauka nurkowania w Polsce wymaga poświęcenia sporej ilości czasu.

Zwykle ukończenie kursu z OWD zajmuje 2-5 tygodni. W tym czasie odbywają się spotkania teoretyczne, ćwiczenia na basenie i w terenie, czyli na otwartych wodach. Wykonuje się sporo nurkowań i zdobywa mnóstwo nowych doświadczeń. W turystycznych kurortach można wykonać kurs z OWD w nawet 2 doby. Niestety przy tak krótkim szkoleniu niemożliwe jest przećwiczenie wszystkich scenariuszy i porządne przygotowanie się do kontaktu z podwodnym światem. Na szczęście widać tendencję do wydłużania się zagranicznych kursów – możemy trafić nawet na dwutygodniowe szkolenia – jednak wtedy pojawia się inny minus; musimy poświęcić na taki kurs nawet cały urlop za granicą.+ zero czasowych ograniczeń – za granicą ogranicza nas czas trwania wakacji; nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Nurek, Morze, Bąbelki

W Polsce można trenować dokładnie tyle, ile będzie potrzeba na perfekcyjne opanowanie teorii i praktyki. Warto pamiętać, że kurs z OWD robi się głównie dla siebie – w trosce o dobry start dłuższej przygody, bezpieczne nurkowanie i w pełni komfortową eksplorację podwodnego świata.Najpierw nauka, później przyjemności Podczas takiego szkolenia skupiamy się przede wszystkim na kwestiach technicznych – uczymy się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, jak obsługiwać inflator oraz jak radzić sobie z mniejszą widzialnością pod wodą.

Prawdziwa przyjemność z nurkowania zaczyna się już po ukończeniu kursu. Wtedy można legalnie i bezpiecznie nurkować aż do 18 metrów głębokości, a zamiast symulowania trudnych sytuacji rozkoszować się podziwianiem podwodnych skarbów i bezstresowym zdobywaniem nowych doświadczeń.

Warto przeczytać