Nie każdy jest fanem komedii romantycznych, jednak istnieją filmy z tego gatunku, które ogląda się z dużą przyjemnością. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Pretty Woman

Już sama obsada jest powodem do tego, aby zasiąść przed telewizorem, jednak fabuła jest także dość nietypowa. Milioner, który zakochuje się w wynajętej przez siebie prostytutce to niezbyt popularny temat komedii romantycznych. Sprawdził się jednak doskonale.

2. Notting Hill

Właściciel antykwariatu po przejściach miłosnych oraz amerykańska gwiazda filmowa – nie jest to typowa para. A jednak między dwójką bohaterów rodzi się uczucie, które zostaje poddane próbie. Problemami okazują się zarówno czynniki materialne, jak i kulturowe.

3. Igraszki losu

Przedświąteczne szaleństwo może mieć pozytywne efekty. Tak przynajmniej było w przypadku pary bohaterów, którzy poznają się podczas zakupów w tym wyjątkowym okresie. Od razu zaczyna między nimi iskrzyć, ale postanawiają sprawdzić czy przeznaczenie połączy ich ze sobą jeszcze raz. Ona zapisuje swój numer w książce, którą następnie oddaje do antykwariatu. On robi to samo na banknocie, który następnie wydaje. Czy znów się spotkają?

4. 50 pierwszych randek

Poświęcenie dla miłości to w komediach romantycznych nic nowego, ale w tym filmie jest to jeszcze bardziej widoczne. Młody weterynarz zakochuje się w dziewczynie, który w wyniku wypadku ma zaniki pamięci. W związku z tym, po przespanej nocy, nie pamięta o tym, że poznała chłopaka. Ten jednak nie daje za wygraną.

5. Ja cię kocham, a ty śpisz

Młoda kobieta, sprzedająca bilety w metrze, zakochuje się w jednym ze swoich klientów. Kiedy mężczyzna w wyniku wypadku upada na tory, ratuje go, ale jej ukochany wpada w śpiączkę. Kiedy odwiedza go w szpitalu, jego rodzina bierze ją za narzeczoną mężczyzny.

6. Prosto w serce

Hugh Grant gra gwiazdę muzyki, która już dawno przygasła. Kiedy jednak, młoda piosenkarka chce zaśpiewać z nim w duecie, podejmuje się napisania tekstu piosenki. Jak się okazuje, nie jest to dla niego zbyt łatwe zadanie. Poznaje jednak Sophie, która się dla niego doskonałą inspiracją. Niestety, nie jest zbyt chętna do współpracy.

7. Holiday

Dwie kobiety, z dwóch różnych kontynentów, po kolejnym miłosnym rozczarowaniu, poznają się w sieci. Kiedy decydują się na dwa tygodnie wymienić domami, ich światy zostają wywrócone do góry nogami.

8. Oświadczyny po irlandzku

29 lutego, według irlandzkiej tradycji, to dzień, gdy kobiety mogą oświadczać się mężczyznom, a oni muszą się zgodzić. Skorzystać z tej możliwości chciałaby główna bohaterka, ale pogoda nie jest po jej stronie. Czy nowopoznany barman jej w tym pomoże?

9. Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia

Samotna kobieta udaje się do Londynu, gdzie odbędzie się ślub jej siostry. Decyduje się jednak na wynajęcie dżentelmena do towarzystwa, który ma udawać jej drugą połówkę.

10. Mój chłopak się żeni

Bohaterowie to dwójka najlepszych przyjaciół, która kiedyś była parą. Kiedy jednak kobieta dowiaduje się o tym, że jej przyjaciel zamierza się ożenić, wszystko się zmienia.

Warto przeczytać