Zaufanie to jedna z najważniejszych rzeczy, na której opiera się związek. Bez niego żadna, nawet największa miłość, nie jest w stanie przetrwać najróżniejszych przeciwności losu, przed którymi stajemy. Oczywiście, pełne zaufanie jest budowane latami, ale mimo to nie zawsze w związku mówimy sobie o wszystkim. Warto jednak wiedzieć, jakich tematów nie powinniśmy przemilczeć, ponieważ gdy wyjdą na jaw, mogą zniszczyć nawet największą miłość. O jakich problemach należy zatem jak najszybciej informować partnera?

Kłopoty z pieniędzmi

Finanse to dość trudny temat, na który większość z nas nie lubi rozmawiać. Tym bardziej, gdy mamy problem ze spłatą długów, utrzymaniem się każdego miesiąca, lub gdy decydujemy o pożyczeniu znajomemu większej sumy pieniędzy. Niezależnie jednak od tego czy mamy osobne konta, czy jednak łączy nas wspólnota majątkowa, wszystkie mniejsze czy większe sprawy związane z finansami, powinny być przez nas szczerze omawiane.

Naturalnie, zwłaszcza na początku związku, zdarza się, że zatajamy przed partnerem jakiś zakup, albo celowo zaniżamy cenę za jakiś produkt. Powinniśmy jednak zastanowić się dlaczego tak postąpiliśmy. Może nie zgadzamy się ze sobą w kwestii rozporządzania naszymi pieniędzy? A może różnica w zarobkach powoduje konflikty? Lub nawet partner nadmiernie nas kontroluje?

Bez względu na to, który z tych powodów najbardziej pasuje do waszej sytuacji, warto jak najszybciej poruszyć ten temat. Dzięki temu, możemy uniknąć dalszych nieporozumień w tej kwestii, które mogą skutkować nawet rozpadem związku.

Przeszłe lub obecne uzależnienia

W związku z tym, że z partnerem przebywamy na co dzień, trudno jest ukrywać przed nim jakiekolwiek nałogi. Jeśli jednak bardzo się postaramy, możemy przez dłuższy czas doskonale kamuflować chociażby zakupoholizm czy lekomanię. Kiedy jednak przez myśl przebiegnie nam choćby najmniejsza obawa, iż zamiłowanie do czegoś przestaje być przez nas kontrolowane, porozmawiajmy o tym z partnerem. Nie tyko przestaniemy czuć się dodatkowo winni skrywając taki sekret, ale także możemy liczyć na pomoc ze strony ukochanej osoby.

Również w przypadku, gdy w przeszłości zmagaliśmy się z jakimś nałogiem, powinniśmy poinformować o tym partnera. Druga osoba musi być świadoma tego, że nie powinna nas narażać na pewne pokusy, a do tego umocni nas swoim wsparciem.

Problemy ze zdrowiem

Jeśli martwią nas jakiekolwiek niepokojące symptomy, spadek samopoczucia czy gorsza kondycja fizyczna, należy o tym rozmawiać z ukochaną osobą. Już sam etap przeprowadzania niezbędnych badań, a tym bardziej ewentualne leczenie, są niezwykle stresujące, dlatego warto mieć oparcie w kimś bliskim. Zwłaszcza, jeśli w związku z tym, nie będziemy w stanie wykonywać wszystkich naszych obowiązków.

W sytuacji, gdy zauważamy, że staliśmy się bardziej przygnębienie i nie interesują nas już rzeczy, które sprawiały nam dotychczas radość, możemy chorować na depresję. Jest to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba, dlatego tak ważne jest, aby reagować jak najszybciej. Jeśli z naszymi uczuciami i domysłami nie podzielimy się z partnerem, może on uznać, iż przestaliśmy się angażować w związek, co może prowadzić do jego rozpadu.

Warto przeczytać