Jak mamy myć okna i nie mamy zwariować?

Nie da się ukryć, że mycie okien jest w zasadzie zmorą każdej osoby, która się zajmuje domem. Niewiele osób naprawdę tą czynność wykonuje z pełnym uśmiechem. Niektóre osoby starają się okna czyścić co miesiąc. Inni robią to co kilka miesięcy. Są także osoby, które robią to jedynie dwa razy do roku. Zwykle jest to u tych osób okres przedświątecznych porządków. W każdym jednak razie dopadnie nas ten obowiązek i nie uciekniemy od niego. Musimy wziąć do ręki płyn do mycia szyb, ścierkę oraz wchodzimy na krzesło i zaczynamy myć. No i tutaj pojawia się problem, jak dokładnie okna myć?

Niektóre z gospodyń z przeróżnych powodów stara się jednak nie stosować chemicznych środków do zachowania czystości. Należy się zatem uzbroić w niesamowite sposoby, jak okna myć środkami w pełni naturalnymi. Pierwszy sposobem na pewno jest zwykła woda wraz ze zwykłym płynem do naczyń. Pomysł kolejny to woda z octem. Pamiętajmy, że musi to być stosunek jeden do jednego. Ocet sobie nie tylko świetnie radzi z przeróżnymi zabrudzeniami, ale także świetnie nabłyszcza. Dzięki właśnie temu szyby stają się niesamowicie lśniące. Kolejny sposób to woda z cytrynowym sokiem. Działa ona bardzo czyszcząco. Dodatkowo wyróżnia się tutaj działanie odświeżające oraz wybielające.

Na pewno niechętnie myślimy o myciu szyb z perspektywy występowania smug. Nieprzyjemnie jest zobaczyć, że tyle naszego wysiłku poszło po prostu na marne. Bardzo często czyszczenie okien nie są do końca wiąże się z przejrzystością krystaliczną. Czasem występują zacieki oraz smugi. Po tym gdy umyjemy okna naturalnym środkiem, czy też chemicznych, nie możemy zapomnieć o wytarciu okien do sucha. Pozostawienie środka użytego do wyschnięcia może spowodować właśnie smugi bardzo niepożądane. Między innymi właśnie dlatego po szyby wyciera się ścierką suchą, która na pewno nie ma i nie pozostawia tak zwanych kłaczków. Jest to bardzo ważne, ponieważ w innym wypadku niestety zakończy się zabrudzeniem ponownym. W celu tym sprawdza się ręcznik papierowy jak i także tetrowa pieluszka. Narzędziem bardzo wygodnym okazuje się także ściągaczka gumowa. Nią ściągamy właśnie płyn z szyby.

Bezpośrednio po wytarciu okna, szyba bardzo będzie błyszczeć. Dziać się tak będzie gdy użyjemy płynu, który jest na bazie octu. W wypadku przeciwnym, na pewno je warto wypolerować na przykład pończochą nylonową czy też co okazuje się bardzo dużym zaskoczeniem gazety codziennej. Mówi się nawet, że nic nie nabłyszcza tak jak druk gazetowy. O nabłyszczaniu szyb na pewno warto pamiętać. Dlaczego? Ponieważ jak już myjemy okna, to bardzo porządnie i dokładnie. Te sposoby właśnie mycia jak i także polerowania okien nie są w żadnym wypadku nowością. Sposób ten znały już nasze babcie. Niektóre babcie możliwe, że o tym zapomniały. Zatem warto odkurzyć tą wiedzę babć. Wówczas jak najbardziej będziemy mogli cieszyć się widokiem niczym niezakłóconym oraz naprawdę bardzo czystymi szybami. No po prostu nic dodać nic ująć.

Warto przeczytać