Na samą myśl o remoncie wiele osób zaczyna się stresować. Zwykle, bywa to bardzo trudny czas w życiu wszystkich domowników, którzy muszą znosić jego trudy. Rezultat końcowy tychże starań, jest jednak w większości przypadków wart poświęcenia.

Planując przeprowadzenie remontu, wiele osób koncentruje się przede wszystkim na takich częściach domu, jak salon czy kuchnia. Nie można jednak zapomnieć o łazience, która jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. Przede wszystkim, musi ona być funkcjonalna, ale oprócz tego powinniśmy się także zatroszczyć o jej estetyczny wygląd. Decydując się zatem na jej odświeżenie, dokładnie wszystko rozplanujmy.

Moda łazienka

Osoby, które decydują się na przeprowadzenie remontu łazienki, zwykle dzielą się na dwie grupy. Pierwsi z nich, o odnowieniu tego pomieszczenia myślą dopiero wtedy, gdy stwierdzają, iż znajduje się on w tragicznym stanie. Odpadający tynk czy nawet pleśń, w nieremontowanej przez kilkanaście lat łazience, nie są w tym przypadku niczym wyjątkowym. Z kolei w drugiej grupie, znajdują się osoby, u których taki remont to niemalże coroczna tradycja. Cały czas starają się oni nadążać za zmieniającą się modą, przez co wciąż muszą coś odnawiać.

Zobacz Ogrodzenia aluminiowe nowoczesne rozwiązania w rozsądnej cenie!

Najlepiej jednak, jeśli znajdziemy złoty środek i o remoncie łazienki pomyślimy raz na kilka lat. Oczywiście, powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie aktualnie panują trendy w wystroju wnętrz łazienek. Nie możemy jednak ślepo za nimi podążać, ale raczej decydować się na te rozwiązania, które faktycznie mają praktyczne zastosowanie i spełniają nasze indywidualne potrzeby. W przypadku zatem, gdy mamy małą łazienkę, dowiedzmy się jakie trendy, mogą pomóc nam w jej odpowiednim zaaranżowaniu.

Natura ponad wszystko

Od kilku sezonów można zauważyć, iż wystrój wnętrz łazienek jest mocno inspirowany wszystkim tym co naturalne. Mnóstwo osób decyduje się na wykorzystanie płytek, które fantastycznie imitują drewno, kamień czy nawet tkaniny. Oczywiście, na czasie jest również korzystanie z dodatków wykonanych z tego typu materiałów, lub je imitujących.

Jeśli chodzi o kolorystykę, oprócz tradycyjnej bieli, warto postawić na równie elegancki popiel, szarość, beż czy brąz. Wiele osób korzysta również z możliwości zastosowania kontrastów, chociażby czerni lub grafitu z bielą właśnie. Dobrym pomysłem, są też dodatki w nieco żywszych i intensywniejszych kolorach, jak na przykład zieleń, które dodadzą takiemu wnętrzu nieco energii.

Płytki ceramiczne 3D

Jeśli podobają się nam nowoczesne i innowacyjne wnętrza, zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na płytki 3D. Ten hit ostatnich lat to idealne rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie nietuzinkowe rozwiązania. W związku z tym, że efekt 3D przyciąga uwagę, cała reszta wystroju łazienki powinna być nieco bardziej stonowana. Wybierajmy meble łazienkowe i dodatki w minimalistycznym stylu, a także spokojniejsze kolory.

Pamiętajmy, że łazienka musi wyglądać estetycznie, ale w związku z tym, że wykonujemy w niej codzienną toaletę, jej czyszczenie również powinno być łatwe, tak by zachować odpowiednią higienę. Oprócz tego, postaramy się też stworzyć wnętrze, które pozwoli się nam swobodnie zrelaksować.

 

Warto przeczytać