Rocznica ślubu powinna być bardzo ważną datą w kalendarzu każdego małżeństwa. Równie istotny jest także prezent, który wręczamy współmałżonkowi z tej okazji. Czasem nie musi on być wcale kosztowny, najważniejsze, by coś symbolizował, był oryginalny, lub po prostu, by sprawił mnóstwo radości drugiej osobie. Trzeba też pamiętać, że istnieją prezenty, które powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Zwykle, w rocznicę ślubu, chcemy przede wszystkim pokazać ukochanej osobie, jak bardzo jesteśmy jej wdzięczni za to, że trwa przy naszym boku. Poprzez podarowanie jej prezentu z tej okazji pokazujemy, że pamiętamy oraz darzymy ją nie tylko miłością, ale także szacunkiem i uznaniem. Wielu małżonków stara się w jakiś szczególny sposób uczcić rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Czasem brakuje nam na to jednak czasu, ale kolacja, spacer i wręczenie sobie nawet symbolicznych prezentów to z pewnością swego rodzaju minimum. Kiedy nie mamy pomysłu na prezent dla drugiej osoby, często niestety kierujemy nasz wzrok ku podarunkom, które nigdy nie powinny trafić do naszego współmałżonka.

Jakie prezenty omijać?

Należy pamiętać, że rocznica ślubu jest naszym wspólnym świętem. Powinniśmy zatem spędzić ten dzień lub choćby wieczór razem. Oczywiście, każdy z nas chciałby uświetnić ten wyjątkowy moment pięknym prezent dla żony lub męża, ale gdy nie mamy akurat pomysłu, na to co kupić, nie decydujmy się na jeden z poniższych podarunków. Organizacja kolacji, wycieczki czy nawet karta podarunkowa, będą lepszym rozwiązaniem, niż wymienione tu produkty.

1. Zegarek

Obecnie dostępnych jest mnóstwo pięknych zegarków, które prezentują się naprawdę elegancko. Nie jest to jednak odpowiedni prezent dla ukochanej osoby. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zegarek ma odmierzać czas. Według ogólnej opinii, podarowany partnerowi, może oznaczać, iż ma on odliczać czas do końca związku, lub nawet śmierci. Lepiej zatem zrezygnować z takiego zakupy.

2. Skarpety

Skarpety są tak stereotypowym i oklepanym prezentem, że nie powinno nikomu przychodzić do głowy, aby podarować je ukochanej osobie. Owszem, są one praktyczne, ale w żaden sposób nie pokazują, że zależy nam na małżonku. Są raczej dowodem na to, iż jest to prezent kupiony „na odczepne” i nie ma nic wspólnego z miłością do partnera.

3. Buty

Symbolika butów, jako prezentu dla partnera również nie jest zbyt pozytywna. Mówi się, że jeśli wręczymy je żonie lub mężowi, wkrótce w nich od nas odejdą. Lepiej zatem dmuchać na zimne i zrezygnować z takiego podarunku.

4. Portfel

Jeśli portfel jest prezentem, może on być symbole nadciągającego ubóstwa oraz nieszczęścia. W sytuacji, gdy bardzo chcemy go jednak podarować drugiej osobie, możemy włożyć do środka grosika, który w pewnym sensie go odczaruje. Nie decydujmy się jednak na czarny portfel.

5. Prezenty produkowane masowo „dla męża”

W sprzedaży znaleźć można mnóstwo produktów, takich jak medale, kartki czy kubki, okraszone napisem „super mąż” albo „najlepszy mąż na świecie”. Nie są to jednak zbyt wyszukane prezenty dla partnera, gdyż pokazują mu, że podarunek nie jest przemyślany, lub też był kupowany w biegu.

Warto przeczytać